Historia

Firma Mega-Net została założona w maju 2003 r. w Opolu. Tak naprawdę jej początki sięgają jednak maja 2001 r. kiedy to „grupka sąsiadów” z ulic: Kośnego, Grunwaldzkiej oraz Matejki „skrzyknęła się” i postanowiła zafundować sobie w mieszkaniach stosunkowo tani, stały dostęp do Internetu. Było to przecież nie tak dawno temu a przez te kilka lat wydarzyło się w sieciach komputerowych oraz dostępie do Internetu tak wiele, zarówno w kwestii prędkości samych łącz, jak i cen. W czasach, o których mowa, prym wiodły jeszcze kawiarenki internetowe, za przebywanie w których płaciło się niemałe pieniądze…

Szybki, stały dostęp do sieci Internet w mieszkaniu był bez zwątpienia luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. W okresie od maja 2001 r. do maja 2003 r. nie prowadziliśmy jeszcze działalności komercyjnej lecz na zasadzie non profit podłączaliśmy nowych użytkowników tylko i wyłącznie z samej pasji krzewienia „nowego” medium. Użytkownicy płacili za dostęp do Internetu firmie, która była naszym pierwszym ISP przez około rok czasu. W związku ze stale rosnącą liczbą odbiorców zaczęły się jednak pojawiać problemy z przepustowością łącza, które provider gwarantował nam w punkcie dostępowym. Nic dziwnego, że łącze zaczęło się najnormalniej w świecie „zapychać”. Na modemie brzegowym były ustawione te same wartości dla 5-ciu i 20-stu użytkowników. W obliczu utraty pożądanej jakości i niezadowolenia ze strony naszych użytkowników postanowiliśmy powziąć radykalne kroki mające na celu zmianę tego stanu rzeczy. W maju 2002 r. przekonaliśmy wszystkich dotychczasowych użytkowników, Klientów firmy dostarczającej nam Internet do zmiany dostawcy.

W związku z niewydolną siecią LAN zainwestowaliśmy niemałe jak na ówczesne realia pieniądze w modernizację sieci Intranet. Na przełomie czerwca i lipca 2002 r. rozpoczęły się prace mające na celu stworzenie nowego, szybszego przyłącza u nowego dostawcy. Pod koniec lipca tegoż roku byliśmy wpięci do zupełnie niezależnego od narodowego operatora węzła, który pozwalał nam osiągać niemalże kosmiczne transfery w porównaniu z całą resztą firm działających na opolskim a nawet krajowym rynku. Mogliśmy sobie pozwolić na dostarczenie Klientowi końcowemu transferu rzędu 10 Mbps w 2 strony po cenie, za którą kupując u kogokolwiek innego dostałby co najwyżej 512 kbps download i 128 kbps upload. Był to bez zwątpienia duży krok do przodu oraz uzyskanie znakomitej relacji ceny do jakości usługi. Z pewnymi zmianami, korzystając z wielu łącz po drodze i zmieniając status prawny firmy udało nam się utrzymać taki stan rzeczy do dnia dzisiejszego.

Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy sobie zadowolenie naszych Klientów bo to przecież dzięki nim istniejemy i dla nich możemy dalej z pasją oraz zaangażowaniem sprzedawać zadowolenie pod postacią najszybszych łącz za nieduże pieniądze. Działaliśmy w mikro skali dostarczając szybki Internet na ulicach: Kośnego, Matejki, Grunwaldzkiej oraz Żeromskiego ale właśnie dzięki temu stawiamy przede wszystkim na jakość oraz zadowolenie naszych odbiorców. Szybka i sprawna pomoc techniczna to jeden z naszych głównych atutów. Dzięki sprawnemu serwisowi, solidności i uczciwości we wszystkim co robimy zyskaliśmy sobie uznanie abonentów, które trwa i procentuje do chwili obecnej. Staramy się traktować każdego Klienta indywidualnie optymalizując parametry naszych łącz pod konkretne potrzeby każdego pojedynczego odbiorcy. Mamy nadzieję, że doświadczenia tych przeszło już 10 lat pozwolą nam w jeszcze lepszy sposób realizować zamierzone cele, stale podnosząc jakość świadczonej przez nas dla Państwa usługi, tym razem już na większą skalę.